Arena

1
1092
Rate this post

Ergo Arena znajduje się na granicy Gdańska i Sopotu. Do czasu jej uruchomienia jedyną halą sportowo-widowiskową w Trójmieście była Hala Oliwia – obiekt niezbyt estetyczny i przestarzały.

Architektura tego obiektu jest nowoczesna i funkcjonalna. W środku miałem okazję być dwukrotnie – raz na koncercie Macieja Maleńczuka, drugi raz przy okazji sopockiego biegu na dziesięć kilometrów, podczas którego pobiłem swój życiowy rekord na tym dystansie.
W hali odbywają się liczne imprezy sportowe: mecze siatkówki, gale mieszanych sztuk walk oraz koncerty największych gwiazd muzyki. Chyba najgłośniejszym jak dotąd wydarzeniem muzycznym były dwa koncerty niemieckiego zespołu Rammstein. To zaskakujące, bo ta kapela, mimo że trudno uznać ją za przedstawicieli podziemia, nie gra bynajmniej muzyki pop. Rammstein słynie z bardzo efektownej oprawy, w której wykorzystuje efekty pirotechniczne. Ci, którzy tam byli, wspominają spektakl do dzisiaj. Znam nawet człowieka, któremu pierwszy koncert spodobał się na tyle, że wybrał się również na drugi, dzień później.

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.