Biologiczne oczyszczalnie ścieków

0
680
Rate this post

Wybierając miejsce zamieszkania kierujemy się nierzadko takimi kryteriami jak możliwość odpoczynku w ciszy i spokoju. Wiąże się to jednak z oddaleniem od miast, co z kolei powoduje brak dostępu do kanalizacji. Decydując się na zamieszkanie na obrzeżach musimy samodzielnie zmierzyć się z problemem nieczystości.

Oczywiście rynek oferuje wiele możliwości w postaci szamb betonowy czy plastykowych. Warto jednak podjąć decyzję, kierując się oszczędnością pieniędzy, wygodą i ekologią.

Jednym z nowoczesnym sposobów radzenia sobie z nieczystościami są biologiczne oczyszczalnie ścieków. Oparcie zasady działania na dwóch fazach naturalnych procesów gnilnych, przeprowadzanych przy udziale bakterii tlenowych i beztlenowych, pozwala na wykorzystanie otrzymanej w tych procesach wody do nawodnienia ogrodu lub odprowadzenie jej do wód gruntowych. Należy podkreślić, że ten sposób oczyszczania nieczystości charakteryzuje się wysoką skutecznością, która wynosi 97%. Brak konieczności opróżniania zbiorników, w przeciwieństwie do tradycyjnych szamb, pozwalana również na dużą oszczędność pieniędzy.