Ekologiczne zbiorniki na szambo

0
928
Rate this post

Chociaż mamy XXI wiek nie wszędzie jest możliwość podłączenia się do kanalizacji miejskiej. Również nasza działka może nie mieć odpowiedniej powierzchni lub warunków gruntowych na zastosowanie drenażu czy też tradycyjnej oczyszczalni ścieków. Jedynym rozwiązaniem mogą być ekologiczne zbiorniki na szambo.
Jak wygląda taki zbiornik i czemu nazywamy go ekologicznym? Wykonane są przeważnie z żywic poliestrowych i zbrojone laminatem szklanym. Składają się tylko ze zbiornika bezodpływowego i wlotu, przez co nie wydzielają żadnych nieprzyjemnych zapachów i nie wchodzą w żadne reakcje ze środowiskiem naturalnym. Ważna jest też szczelność zachowana dzięki metodzie roto mouldingu.
Zbiorniki na szambo cechuje też lekkość i łatwość w montażu. Należy pamiętać, by wszelkie prace na swojej działce zgłosić do Starostwa Powiatowego lub Urzędu Gminy na 30 dni przed rozpoczęciem inwestycji.
Warto zapoznać się również z przepisami dotyczącymi usytuowania szamba na swojej działce. Nieprzekraczanie terminu wywozu nieczystości  umożliwi nam wieloletnie użytkowanie takiego zbiornika.