Gotowy dom

0
275
Rate this post

Gotowy dom

W ostatnich czasach coraz większą popularnością cieszą się nowoczesne technologie gotowych domów. Szybkie oraz przede wszystkim łatwe wznoszenie budynku, a także niskie zużycie dodatkowych materiałów sprzyja rozwojowi takich nowych technologii.
Rozwiązania te pozwalają na znaczne oszczędności, przy jednoczesnym zagwarantowaniu mieszkańcom optymalnych warunków cieplnych. Takie domy charakteryzują się także specyficznym oraz korzystnym mikroklimatem wnętrz. Do stawiania takiego rodzaju domów wykorzystywana jest między innymi technologia Praefa, która wykorzystuje jako główny materiał keramzyt. Materiał ten to wypalane w temperaturze 1200 stopni kuleczki gliny, które charakteryzują się doskonałymi właściwościami termoizolacyjnymi oraz akustycznymi. Typowa ściana w takiej technologii składa się z 75 % keramzytu, 15% piasku oraz 10% cementu, który pełni rolę spoiwa.

Warto pamiętać o tym, że tego rodzaju ściany stosowane są także przy budowie domów parterowych, w przypadku, których stosuje się specjalne łączenia na styku poszczególnych ścian. Owe połączenia przenoszą siły poziome, jakie występują w wieńcu, który wykonany jest z betonu konstrukcyjnego. Wykończenie domu stanowią gładko wyszlifowane powierzchnie ścian, które pozwalają na położenie tapety bądź malowanie. Ogromną zaletą jest to, że ściany nie wymagają tynkowania oraz szpachlowania, co jest dużą wygodą dla właściciela domu. Zbrojenie wewnętrznych oraz zewnętrznych ścian wykonane jest w postaci zbrojenia konstruktywnego w środku elementu i wykonane jest ze stalowej siatki. Zbrojone są także ściany piwnic, jednak tutaj stosowane są indywidualne dla każdego projektu obliczenia statystyczne, które klient musi dostarczyć wraz z budowlanym projektem.