Okucia do szkła

0
796
Rate this post

Nowoczesna architektura wnętrz bardzo często stawia duży nacisk na szkło. Im więcej szklanych a także przeszklonych elementów, tym lepiej. Szkło tworzy wrażenie przestrzeni i optycznie powiększa pomieszczenia. Szkło jest eleganckie, wytworne, nowoczesne. Szkło hartowane jest materiałem przyszłości, spełnieniem futurystycznych marzeń architektów.

Jeżeli we wnętrzu ma znajdować się wiele szklanych elementów, trzeba pamiętać jak ważny jest dobór odpowiednich okuć do szkła. Okucia do szkła są niezbędnym dopełnieniem większości szklanych mebli (szafek, stolików i tym podobnych), szklanych zadaszeń, kabin prysznicowych i tak dalej.
Okucia do szkła powinny być idealnie wyprofilowane i dobrane do rodzaju konkretnej szklanej powierzchni. Okucia do szkła muszą być nie tylko estetyczne, ale przede wszystkim powinny być mocne, trwałe i wytrzymałe. Bowiem okucia do szkła nie są elementem ozdobnym (choć może to być ich dodatkową zaletą), okucia do szkła pełnią funkcję konstrukcyjną.
Dlatego właśnie producenci okuć do szkła prześcigają się w doskonaleniu swoich produktów. Dostępne na rynku okucia do szkła produkowane przez polskie i zagraniczne firmy prezentują naprawdę wysoką jakość.
Okucia do szkła najczęściej wykonywane są ze stali nierdzewnej lub aluminium, jednak zdarzają się również okucia do szkła zrobione z innych metali.