Regały i ich funkcje magazynowe

0
375
Big data analytics visualization technology with scientist analyzing information structure on screen with machine learning to extract strategical prediction for business, finance, internet of things
Rate this post

W czasie rozbudowy sklepu czasami trzeba powiększyć również powierzchnię magazynową przeznacozną na przechowywanie dostępnego asortymentu. Wbrew pozorom zadanie to potrafi być skomplikowane i wymaga myślenia strategicznego.

Trzeba bowiem wszystko elegancko rozstawić, rozmieścić regały magazynowe o odpowiednich rozmiarach i parametrach, wszystko dopasować. Wielokortnie będzie tworzył się problem z takim zaplanowaniem przestrzeni magazynowej, aby w jego obrębie można byo sprawnie dotrzeć do dóbr różnego typu. Jest to bardzo ważne zwłaszcza w sytuacjach, gdy obsługa sklepu odbywa się na zasadzie reguylarnego przemieszczania towarów bezpośrednio z magazynu do sali sprzedażowej.

Same regały magazynowe powinny być wykonane niesłychanie starannie. Oczywiście mowa tu o ich wytrzymałości, a nie o wyglądzie. Rzecz w tym, żeby można było na nich swobodnie umieszczać duże ilości towarów, a jednocześnie mieć pewność, że same regały wytrzymają to obciążenie. Jednocześnie powinny być też odpowiedniej wysokości. Z jednej strony mowa tu o optymalnym wykorzystaniu dostępnej przestrzeni magazynowej, a z drugiej o bezpieczeństwie pracowników, którzy coś na nich umieszczają lub coś z nich zdejmują. Oczywiście w razie potrzeby można w takich przypadkach dostawić drabinę lub zastosować podnośnik.

Trzeba też zauważyc, że regały magazynowe powinny znaleźć się zdeycdowanie w konkretnych częściach sali magazynowej. Powinny być tak rozstawione, aby dopuszczać światło, a przejście pomiędzy nimi było odpowiednio szerokie. Potrzebne też będzie, by były odpowiednio solidnie umocowane w podłożu.

Przydatne może być odpowiednie oznaczenie, który regał jest na co przeznaczony. Pozwala to na szybsze odnajdywanie asortymentu wśród licznych półek.