Wybieramy stół do salonu

0
8
Rate this post

Stół to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia każdego domu. To mebel, który umożliwia spotkanie całej rodziny, wygodne spożywanie posiłków i trudno jest sobie wyobrazić codzienne funkcjonowanie w domu bez jego obecności. Stół może stać w jadalni, kuchni oraz salonie. My zajmiemy się tym ostatnim przypadkiem. Jak wybrać stół do salonu i na co zwrócić uwagę przy jego zakupie?

Jakie stoły do salonu cieszą się aktualnie największym zainteresowaniem? Jak dopasować go do wielkości swojego wnętrza? Jaki materiał sprawdzi się najlepiej oraz czy kształt blatu rzeczywiście ma aż tak duże znaczenie? Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań znajdziesz poniżej.

Wielkość stołu – dopasuj do potrzeb oraz wielkości pomieszczenia

Pierwszy parametr, na który trzeba zwrócić uwagę to wielkość stołu. Przede wszystkim liczy tutaj się wielkość blatu oraz pojemność mebla – ile osób w jednym czasie może zasiadać do posiłku. Warto jest, aby każdy członek rodziny odnalazł wygodną pozycję dla siebie, ale jeśli często przyjmujesz gości, możesz zastanowić się nad rozkładanym blatem. Rozkładany stół to również zbawienie dla małych przestrzeni. Tego rodzaju meble dobrze sprawdzą się nawet w niewielkich pokojach dziennych w bloku.

Styl stołu – dopasuj mądrze styl

Zwróć uwagę na styl, w jakim mebel został utrzymany. Nie warto jest stawiać na zbyt ozdobne stoły, kolorowe, bogate w liczne zdobienia. Im prostszy stół tym lepiej, ponieważ możesz dobrać do niego bardziej okazałe oraz ciekawe dodatki. Dodatkowo, prosty stół o neutralnym charakterze może posłużyć ci znacznie dłużej, niż ten utrzymany w konkretnej stylistyce.

Materiał, z którego stół został wykonany

Na pierwszym miejscu zawsze znajdziemy stoły drewniane, ale warto również zastanowić się nad meblami ze szklanymi blatami oraz metalowym podłożem. Nie bez znaczenia jest również kształt – okrągły, czy prostokątny? Tę kwestię należy rozpatrzyć indywidualnie, wedle własnych upodobań i gustu.